fot. gk

Gazetakaszubska.pl jest nowym źródłem lokalnych informacji na Pomorzu. Powstała 11 września 2010 roku. Projektowi, który tworzą młodzi ludzie, patronuje senator Kazimierz Kleina, działacz kaszubski, przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego.

Nazwa „kaszubska” wynika przede wszystkim z tego, gdzie żyjemy, z zainteresowań jej twórców i zapotrzebowania na media lokalne, regionalne. Ale na łamach GK nie ograniczamy się do informacji wyłącznie kaszubskich. Nasza ambicją jest, aby połączyć tradycję i nowoczesność. Chcemy szybko i w atrakcyjny sposób informować mieszkańców Kaszub i Pomorza o codziennych wydarzeniach, a  jednocześnie promować ten region, jego kulturę i mieszkańców.

fot. gk

Gazetakaszubska.pl powstała z myślą o Kaszubach i mieszkańcach Pomorza. Poprzez ten portal chcemy trafić do osób, które zainteresowane są sprawami kaszubskimi, informacjami z regionu, a także do tych, dla których ważne jest, co dzieje się w ich mieście i na podwórku sąsiada. Dlatego na łamach GK można przeczytać również o sukcesach i porażkach wiejskich drużyn, kół gospodyń, czy ludzi takich jak my. Mamy nadzieję, że właśnie takimi informacjami zyskamy sobie przychylność czytelników. O zapotrzebowaniu na taki rodzaj informacji świadczy fakt, iż już po kilku miesiącach działalności, portal odnotował 10  tysięcy odsłon dziennie, a liczba wejść stale rośnie!

Portal jest też sposobem dotarcia do jak największej liczby ludzi, którzy jednocześnie mogą uczestniczyć w jego tworzeniu. Gazeta powstała także z myślą o młodych, ambitnych ludziach, którzy przekazując informacje o wydarzeniach w swoim otoczeniu spełniają marzenia o pracy dziennikarza i reportera.

Portal prowadzony jest przez kilkanaście młodych osób z Lęborka, Słupska, Wejherowa, Rumi i Gdyni, którymi opiekują się doświadczeni dziennikarze. Założeniem jest jednak stworzenie takiej gazety, w której każdy z nas będzie miał coś do powiedzenia. W szczególny sposób otwieramy się na ludzi młodych, uczniów pomorskich szkół, bo jedynie z ich udziałem można stworzyć portal odpowiadający aktualnym trendom i potrzebom.

Zapraszamy Was do grona naszych czytelników i współpracowników.

Redakcja GazetyKaszubskiej.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.