mat. prasowe

Czy w trakcie 18-minutowych wystąpień mówcy mają szanse przekonać słuchaczy do zmiany sposobu patrzenia na otaczający świat? Zainteresowani będą mogli przekonać się o tym podczas pierwszej konferencji z cyklu TEDx w Gdyni.

Konferencja odbędzie się 22 września, w godz. 15.00-19.00, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Prezentacje dotyczyć będą m.in. budownictwa naturalnego,  innowacji społecznych, designu społecznego, nowych form komunikacji medialnej. Na widowni może zasiąść każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: www.tedxgdynia.com.

mat. prasowe

Gdyńska konferencja będzie transmitowana w Internecie. Prezentacje zostaną również bezpłatnie udostępnione na stronie: www.ted.com. Można tam znaleźć tłumaczone na wiele języków materiały z innych konferencji, odbywających się na całym świecie.

TEDx to program lokalnych, niezależnie organizowanych wydarzeń w ramach ruchu TED – organizacji non-profit zajmującej się „ideami wartymi rozprzestrzeniania”. Jej działalność rozpoczęła się od czterodniowej konferencji w Kalifornii, która odbyła się 26 lat temu. Dwie główne konferencje odbywają się co roku w Long Beach w Kalifornii i Edynburgu.

Organizatorem TEDx w Gdyni jest Biuro Agendy ONZ ds. Rozwoju (UNDP), które działa w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Wspiera rozwój nowego modułu – innowacji społecznych. Firmy proponujące nowoczesne rozwiązania z zakresu edukacji, zdrowia czy polityki społecznej otrzymają pomoc od doradców, a także w postaci szkoleń. Biuro będzie również realizowało własne projekty, m.in. zwiększające dostęp do wiedzy i rynku pracy osób niesłyszących z całej Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.