Fot. PAP

Uczennice klas IV i V Szkoły Podstawowej w Łebuni  jako jedyne z tej grupy wiekowej reprezentowały Pomorze w Ogólnopolskim Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w Warszawie.

Ciężka praca, talent i zapał do gry – temu dziewczęta zawdzięczają swój sukces – mówią trenerzy z Łebuni. Aby zagrać w turnieju ogólnopolskim, drużyna musiała wygrać 3 mecze kwalifikacyjne i 3 mecze w finale wojewódzkim, zdobywając miejsce na najwyższym miejscu na podium.

Fot. PAP

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska odbył się na Torwarze w Warszawie. Dziewczęta pokonały drużynę UKS Sprinter Gościno (1-0) – aktualnego Mistrza Polski w tej grupie wiekowej. Drużynie  nie udało się jednak wyjść z fazy grupowej. Kolejne mecze zakończyły się remisem i porażką. Podczas rozgrywek na trybunach nie zabrakło premiera Donalda Tuska, który zagrzewał do walki wszystkie drużyny.

W skład drużyny wchodzą: Paulina Mielewczyk, Natasza Olkowska, Agnieszka Kreft, Martyna Bazowska, Ilona Bronk, Kamila Bronk, Julia Dawidowska, Karolina Reclaf, Wiktoria Tryba, Magdalena Żywicka., które trenują pod okiem swoich nauczycieli: Macieja Borowskiego, Mariolę Andryskowską, a wcześniej Gabriela Piechowiaka.

W 2007 roku drużyna zajęła 3 miejsce w finałach Wojewódzkiego turnieju Piłkarskiego o Puchar Tymbarku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.