fot. UM Gdynia

Pierwsza edycja konkursu Gdynia City Transformers zakończona. Wiemy już, które z projektów osłon na skrzynki energetyczne mają szanse na wdrożenie jeszcze w 2011 roku.

fot. UM Gdynia: Tak będą wyglądały skrzynki energetyczne w Gdyni

Gdynia City Transformers 2011′ to pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Centrum Designu Gdynia przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, którego celem jest podnoszenie jakości wizualnej przestrzeni miejskiej. W pierwszym konkursie uczestnicy mieli za zadanie stworzenie projektów skrzynek energetycznych  zlokalizowanych w rejonie ścisłego centrum Gdyni – ulicy Świętojańskiej.

fot. UM Gdynia

Spośród 12 prac, które znalazły się w finale konkursu Jury przyznało nagrody trzem pracom. Z uwagi na brak projektu, który spełniłaby wszystkie kryteria oceny w najwyższym stopniu Jury zdecydowało nie przyznawać I nagrody. Zespół oceniający, pod przewodnictwem dr hab. Marka Adamczewskiego, postanowił przyznać równorzędnie dwa II miejsca dla pracy autorstwa Aleksandra Bielawskiego i Roberta Kowalczyka oraz pracy Urszuli Patalas i Urszuli Ramus.

– Projekt Aleksandra Bielawskiego i Roberta Kowalczyka charakteryzuje się w szczególności wysokimi walorami użytkowymi, dobrze przemyślaną funkcjonalnością oraz posiada wartość dodaną w postaci m.in. stojaka na rowery- mówi dr hab. Marek Adamczewski, przewodniczący Jury konkursu. – Natomiast praca Urszuli Patalas i Urszuli Ramus w ciekawy sposób nawiązała do nadmorskiego charakteru Gdyni – dodaje.

fot. UM Gdynia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.