fot. KS Pomorania

Młodzież z pięciu europejskich krajów od niedzieli uczestniczy w seminarium pod nazwą „Seven senses of Kashubia” organizowanym przez Klub Studencki Pomorania.

Spotkanie ma na celu poznanie innych mniejszości narodowych i etnicznych oraz wymianę doświadczeń i wspólne próby rozwiązywania problemów, jakie można napotkać próbując zachować własną tożsamość.

fot. KS Pomorania

Seminarium potrwa do niedzieli, już teraz jednak należy stwierdzić, że warto było je zorganizować. Młodzi ludzie z Unii Europejskiej są zachwyceni Kaszubami, gościnnością i szczerością ludzi, oraz też, jak to nazwali, „naturalnością” przyrody i krajobrazów. Dotychczas mieli okazję między innymi obejrzeć nasz region z punktu widokowego na Wieżycy, popływać łodzią po Jeziorze Ostrzyckim oraz zwiedzić Gdańsk. Codziennie organizowane są również wykłady i warsztaty podczas których uczestnicy poznają m. in. historię i kulturę Kaszub.

Punktem kulminacyjnym seminarium będzie festyn w Łubianie, podczas którego odbędzie się Exchange Market. Będzie można zapoznać się z kulturą i obyczajami zagranicznych gości. Nie zabraknie dobrego jedzenia, wspólnych śpiewów i ciekawych występów artystycznych. Wszystko w przyjaznej, owianej interesującą muzyką i przyozdobionej scenicznym ogniem atmosferze.

Harmonogram festynu

18.30-21.00 – Ognisko na Worzałówce

  • wspólne śpiewy, warsztaty rękodzielnicze
  • prezentacja mniejszości podczas Exchange market
  • wystawa rzeźb i rękodzieła artystów ludowych, kiermasz

 21.30-23.00 – Plaża nad jeziorem

  • widowisko teatralne Pantomima oraz fireshow
  • koncert Marcysi Szreder i Pauliny Kropidłowskiej
  • koncert kapeli kaszubskiej i zabawa taneczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.