fot. banzaj.pl

Nawet 10 lat więzienia grozi maszyniście pociągu, którzy doprowadził do katastrofy kolejowej w Korzybiu koło Słupska. Po ponad roku śledztwa Prokuratura Rejonowa w Miastku zakończyła postępowanie w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie katastrofy kolejowej w podsłupskim Korzybiu trwało ponad rok. – Prokuratura rejonowa w Miastku postawiła jednemu z maszynistów pociągu zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym – mówi Jacek Korycki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Postawienie zarzutów jedynie maszyniście pociągu oburzyło działaczy Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych.

fot. banzaj.pl

– Naszym zdaniem związkowców do katastrofy pociągów doprowadził nie maszynista, lecz dyżurni ruchu w Miastku i Słupsku. Duży wpływ miał także fatalny stan techniczny kolejowej łączności – mówi Leszek Miętek, przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Mimo, że na razie oskarżony jest jedynie maszynista pociągu, prokuratura nie wyklucza zarzutów wobec kolejnych osób. Oskarżonemu maszyniście grozi do 10 lat więzienia.

Do katastrofy kolejowej w Korzybiu doszło w połowie lipca ubiegłego roku. Na trasie ze Słupska do Szczecinka czołowo zderzyły się dwa piętrowe pociągi osobowe. W wypadku rannych zostało 37 pasażerów obu pociągów. Straty spowodowane katastrofą oszacowano na prawie 800 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.