fot. lechia.pl

Lechia wprowadziła się na nowy stadion PGE Arena i już w niedzielę rozegra tam pierwsze ligowe spotkanie z Cracovią Kraków. Kilkadziesiąt tysięcy kibiców obejrzy po raz pierwszy mecz piłkarski na nowym obiekcie wybudowanym na EURO 2012 w Gdańsku.

– Dla wielu mieszkańców Polski północnej Lechia jest czymś wyjątkowym. Od tej chwili możemy być jeszcze bardziej dumni, bowiem mając PGE Arenę, Gdańsk nie jest tym samym miastem, a Lechia tym samym Klubem– mówił podczas przekazania do użytku szatni oraz innych obiektów i pomieszczeń towarzyszących pierwszej drużynie Lechii Maciej Turnowiecki.

fot. lechia.pl

Zgodnie z pozwoleniem udzielonym na imprezę masową w dniu 14 sierpnia na trybunach może się znaleźć 40 609 kibiców. Zamknięty będzie sektor gości. Na bezpieczeństwem publiczności czuwać będzie ponad 300 ochroniarzy. W gotowości będą ponadto służby mundurowe. Do czwartku sprzedanych zostało ponad 20 tysięcy wejściówek. Aby kupić bilet, trzeba było wystać swoje w potężnych kolejkach pod kasami. Przyczyną był m.in. wymóg wyrobienia karty kibica i awarie systemu.

W dniu meczu na stadionie obowiązywać będzie cashless, czyli bezgotówkowy system płatności. W 24 kioskach gastronomicznych czy inne usługi zapłacimy kartą kibica, którą wcześniej należy doładować odpowiednią kwotą.

Jeżeli komuś będzie mało sportowych emocji tego dnia, po zakończeniu meczu Lechii z Cracovią, pod PGE Arenę zostaną podstawione specjalne autobusy, które przewiozą zainteresowanych na stadion żużlowy przy Długich Ogrodach. Tam o 19.45 zacznie się mecz rundy finałowej pierwszej ligi pomiędzy Lotosem Wybrzeże Gdańsk i GTŻ Grudziądz. 2 autobusy przegubowe będą stały od 18.45 na ulicy Uczniowskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.