fot. Marek Drzewiecki

Był apel przed Obeliskiem Niepodległości, salwa honorowa, kwiaty i przemówienia. W Lęborku odbyły się huczne obchody Święta Wojska Polskiego.

fot. Marek Drzewiecki

W piątek w Lęborku odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego połączone z upamiętnieniem 91. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczęła  msza św. w Kościele pw. Chrystusa Króla na terenie Jednostki Wojskowej, następnie odbyła się uroczysta zbiórka na placu apelowym jednostki.

W południe służby mundurowe, kombatanci, władze miasta i powiatu zebrały się przed Obeliskiem Niepodległości. Zabrzmiał hymn państwowy i odczytany został apel pamięci, po którym kompania honorowa 1. Lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego oddała salwę honorową.

W imieniu mieszkańców miasta i powiatu wiązanki złożyły władze samorządowe miasta i powiatu, na czele z Burmistrzem Miasta Witoldem Namyślaniem, Starostą Lęborskim Wiktorem Tyburskim oraz senatorem Kazimierzem Kleiną. W imieniu służb mundurowych kwiaty złożyli płk Sławomir Kowalski Dowódca 7. Brygady Obrony Wybrzeża oraz płk Marcin Adamski Dowódca 1. Lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele organizacji kombatanckich, jednostek samorządowych, stowarzyszeń, partii politycznych i mieszkańcy Lęborka.

Galeria

fot. Marek Drzewiecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.