fot. Marynarka Wojenna RP

Marynarka Wojenna w trudnych warunkach atmosferycznych przeprowadziła dramatyczną akcję ratunkową, podczas której udzielono pomocy kapitanowi statku na Bałtyku. Mężczyzna został zabrany na pokład, przetransportowany na ląd i przekazany karetce pogotowia.

Akcja ratownicza przebiegała na Bałtyku przy udziale śmigłowca ratowniczego W-3RM „Anakonda”. Pomocy potrzebował kapitan litewskiego armatora statku „NOTOS”. Jednostka znajdowała się ok. 15 mil morskich na północ od Helu. Kapitan miał problemy z oddychaniem. Załoga śmigłowca w osobie lekarza i ratownika pokładowego zeszli na pokład statku. Mężczyzna po zbadaniu został przetransportowany na ląd i przekazany załodze karetki. Przebieg akcji ratowniczej odbywał się w godzinach popołudniowych, w złych warunkach atmosferycznych.

fot. Marynarka Wojenna RP

Przez ostatnie czterech dni lotnictwo Marynarki Wojennej trzykrotnie wzięło udział w akcjach ratowniczych. Do akcji tych, z baz lotnictwa morskiego w Gdyni i Siemirowicach, wystartowało łącznie: 4 śmigłowce „Anakonda” oraz 1 samolot „Bryza”. W ciągu ostatnich dwóch dekad lotnicy morscy uczestniczyli w 512 akcjach ratowniczych udzielając pomocy 263 osobom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.