fot. sxc.hu

Ponad 300 zawodników i zawodniczek wystartuje w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie, które w najbliższą niedzielę (14 sierpnia) odbędą się w Gdyni. Do kibicowania zaprasza Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

fot. sxc.hu

Aquathlon, czyli dyscyplina bezpośrednio wywodząca się z triathlonu, składa się z pływania oraz biegu. Zawodnicy po wyjściu z wód Zatoki Gdańskiej błyskawicznie w strefie zmian zakładają obuwie biegowe, przypinają numery startowe do koszulek i ruszają na trasę prowadzącą po Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.

Najpierw zmierzą się najmłodsi uczestnicy w wieku 10-15 lat. Do pokonania będą mieli 200 m wpław oraz 1 km do przebiegnięcia. Tuż za nimi wystartują starsi koledzy w wieku 16-19 lat, dla których zawody będą Mistrzostwami Polski. Pokonają dystans 500 m w wodzie i 2,5 km na lądzie. Najwięcej emocji dostarczy trzeci wyścig, w którym, jak to było w ubiegłych latach, wystartuje cała polska czołówka. Tu dla zawodników organizatorzy przygotowali kilometrową trasę w wodzie oraz 5-kilometrową trasę biegową. Start i meta na końcu Bulwaru Nadmorskiego (kąpielisko „Redłowo”).

Program zawodów:

  • godz. 12.00 – wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni (200 m pływanie, 1 km bieg);
  • godz. 12.30 – Mistrzostwa Polski (500 m pływanie, 2,5 km bieg);
  • godz. 13.30 – Mistrzostwa Polski (1000 m pływanie, 5 km bieg);
  • godz. 15.00 – ceremonia dekoracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.