fot. flickr.com/ by lublincomp

Prokuratura prowadzi śledztwo wyjaśniające okoliczności śmierci lidera Samoobrony. Oględziny ciała oraz sekcja zwłok obecnie nie wskazują na udział w zgonie osób trzecich. Jutro odbędzie się pogrzeb.

fot. flickr.com/ by lublincomp

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, śledztwo zostało wszczęte na podstawie art. 151 Kodeksu karnego, który stanowi: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Czytaj także: Andrzej Lepper nie żyje. Popełnił samobójstwo >>

– Śledztwo dotyczące samobójstwa Andrzeja Leppera nadzorować będzie warszawska prokuratura apelacyjna, a Prokuratura Generalna obejmie je monitoringiem – poinformował prokurator Maciej Kujawski z biura prasowego Prokuratury Generalnej.

Andrzej Lepper zostanie pochowany w Krupach, niedaleko Zielnowa, w którym mieszkał. Ceremonię zaplanowano na czwartek, wczesnym popołudniem. Jak poinformował ks. Andrzej Wróblewski, proboszcz parafii ze Starego Jarosławia, do której należał były wicepremier, mszę żałobną zaplanowano na godz. 14. Po niej nastąpi wyprowadzenie zwłok na pobliski cmentarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.