fot. sxc.hu

W ramach programu „Mój Rynek” ma powstać 300 miejsc bezpośredniej sprzedaży w całym kraju. Ministerstwo Rolnictwa dofinansuje tworzenie nowych oraz przeprowadzanie prac modernizacyjnych już istniejących targowisk.

Program „Mój Rynek” ma się przyczynić do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, tworzenia więzi handlowych, głównie stworzenia warunków do bezpośredniej sprzedaży towarów.

– Jest to także wzmacnianie pozycji tych, którzy są najmniej zorganizowani na rynku – podkreśla minister rolnictwa Marek Sawicki.

fot. sxc.hu

Program skierowany jest do konsumentów, którzy dzięki tym rynkom będą znali pochodzenie produktu i do rolników, którzy nie zajmują się handlem, ale przetwarzają surowce rolne we własnym gospodarstwie.

W województwie pomorskim chęć stworzenia rynku wyraziło miasto Tuchom w powiecie bytowskim. – Obecnie szukamy dobrego miejsca, bo lokalizacja jest istotna. Targowisko najprawdopodobniej umiejscowimy przy drodze krajowej, w miejscu dawnego składowiska odpadów – tłumaczy wójt Lewi Kiedrowski – Dotychczas niektórzy producenci jeździli aż do Bytowa, by tam sprzedawać swoje produkty. Teraz będzie na odwrót. Każdy na miejscu będzie mógł kupić warzywa, owoce i świeże przetwory mleczne za rozsądną cenę – informuje wójt.

Dofinansowane zostaną projekty w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.