fot. crist.com.pl

150 milionowy kontrakt ma podpisać gdańska stocznia Crist. Realizacja będzie dotyczyć budowy platformy z napędem do stawiania farm wiatrowych na morzu.

Stocznia Crist prężnie działa na terenach stoczni w Gdyni. Jej głównymi zadaniami jest realizacja kontraktów przemysłu offshore, czyli między innymi statki do obsługi platform wiertniczych i pól wiatrowych. Już wkrótce stocznia Crist podejmie się realizacji kolejnego kontraktu o wartości 150 mln euro, ma powstać specjalistyczny statek, jednostka hydrotechniczna, tzw. „Heavy Lift Jack up Vessel” z ciężkim systemem dźwigowym do budowy i obsługi farm wiatrowych. Kontrakt ma zostać podpisany z jedna ze spółek koncernu Hochtief.

fot. crist.com.pl

Rocznie w Gdyni można zbudować dwie takie platformy mówi dyrektor ds. rozwoju w stoczni Crist, Andrzej Szwarc. W Stoczni Crist obecnie zatrudnionych jest 1100 osób. Do końca roku przy realizacji obecnych kontraktów zatrudnienie ma znaleźć 1500 osób. Andrzej Szwarc prognozuje, że za rok zatrudnienie może wzrosnąć do 2000 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.