fot. gk

Związkowcy Przewozów Regionalnych maja podjąć decyzję o ewentualnym strajku generalnym. Decyzja prawdopodobnie zapadnie jeszcze dziś.

Na początku lipca odbył się strajk ostrzegawczy, kiedy to na 2 godziny związkowcy zatrzymali pociągi w całej Polsce. Związki zawodowe domagają się podwyżki w wysokości 280 złotych oraz przedstawienia planów finansowych, aby była jasność, że pieniądze na podwyżki na pewno się znajdą. Zarząd Przewozów Regionalnych skłania się ku podwyższeniu płac w dwóch ratach. Pierwsza miałaby być w sierpniu tego roku i wynosić 120 złoty a druga o kolejne 130 złoty od stycznia 2013 roku.

fot. gk

– Związki zawodowe nie doszły jednak do porozumienia z zarządem spółki. Ostatnia tura rozmów na ten temat zakończyła się podpisaniem przez obie strony z udziałem mediatora protokołu rozbieżności. Strona związkowa może teraz ewentualnie podjąć decyzję o akcji strajkowej – poinformowała spółka.

W związku z planowanym strajkiem osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie mają powodów do obaw, ewentualnych utrudnień w przejazdach wykonywanych przez SKM nie będzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.