fot. gk

To najsłabszy półmetek sezonu letniego od wielu lat – mówią zgodnie właściciele  pensjonatów, hoteli i restauratorzy z nadmorskich miejscowości środkowego wybrzeża.  Na szczęście od wtorku poprawi się pogoda!

fot. gk

Zdaniem pesymistów nawet najpiękniejsza pogoda w sierpniu nie zrekompensuje już strat poniesionych na początku wakacji. Z powodu złej pogody w lipcu z wczasów nad Bałtykiem zrezygnowało nawet czterdzieści procent wczasowiczów, którzy jeszcze wiosną planowali spędzić urlop nad polskim morzem. Spadek obrotów odczuli wyraźnie  właściciele pensjonatów i hoteli. Zła pogoda sprawia, że turyści coraz częściej wyjeżdżają z małych nadmorskich kurortów do miejsc, gdzie atrakcji jest zdecydowanie więcej także w pochmurne dni – mówi Łukasz de Lubicz Szeliski, właściciel hotelu w Ustce.

Właściciele pensjonatów, hotelarze i restauratorzy mają nadzieję, że słabą pierwszą połowę sezonu uratuje słoneczny sierpień. – Na szczęście synoptycy zapowiadają poprawę pogody i turyści znowu dzwonią w sprawie rezerwacji – mówi  Rafał Bień, menadżer ośrodka wczasowego w Ustce. Mimo deszczowej pogody większość letników miło wspomina wakacje nad Bałtykiem. Część turystów przyznaje, że o spędzeniu urlopu nad Bałtykiem zdecydowała nie miłość do kraju, lecz powody rodzinne. Choć najwięcej osób decyduje się na urlop w lipcu, w tym roku  prawdopodobnie górą będą turyści, którzy zaplanowali wakacje na sierpień.

1 KOMENTARZ

  1. „To najsłabszy półmetek sezonu letniego od wielu lat – mówią zgodnie właściciele pensjonatów, hoteli i restauratorzy z nadmorskich miejscowości środkowego wybrzeża” Bez wzgledu na to jaka bylaby pogoda tym zawsze jest malo. Liczy sie tylko kasa kasa kasa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.