fot. gk: Wypadek radiowozu i taksówki w 2010 roku

Przed słupskim sądem rejonowym nie udało się rozpocząć procesu policjanta oskarżonego o nieumyślne spowodowane śmierci dwóch osób. Rozprawę przeniesiono na październik, bo nie stawił się oskarżony.

fot. gk: Wypadek radiowozu i taksówki w 2010 roku

Na pierwszej rozprawie policjanta oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch osób pojawiły się tłumy. Zabrakło jednak głównego oskarżonego, który dostarczył zwolnienie lekarskie. Zdziwienia nagłą chorobą oskarżonego  nie krył sędzia prowadzący rozprawę. – Choć policjant jeszcze przedwczoraj był w pracy, dziś w sądzie nie mógł się już pojawić – zauważył  sędzia Krzysztof Obst.

Córka taksówkarza, który zginął w zderzeniu z radiowozem, po wyjściu z sali rozpraw przyznała, że była pewna, że policjant będzie opóźniał proces. – Choć procesu nie udało się rozpocząć, policjant na pewno nie uniknie oskarżenia o umyślne spowodowanie wypadku i nieumyślne spowodowanie śmierci kierowcy i pasażerki taksówki – powiedziała Aneta Cieślak córka tragicznie zmarłego taksówkarza.

Murem za policjantem stoją jego koledzy i policyjne związki zawodowe. Funkcjonariusze nie kryją oburzenia przygotowanym przez prokuraturę aktem oskarżenia. Za nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch osób policjantowi grozi do ośmiu lat więzienia.

Do tragicznego wypadku doszło jesienią ubiegłego roku. Szeroką wylotową trasą z miasta pędziły na sygnale cztery radiowozy. Policjanci zostali wezwani do podsłupskiej wsi Bolesławice, gdzie kilkudziesięciu pijanych kibiców chciało zdemolować sklep. Na jednym ze skrzyżowań wprost przed pędzący radiowóz wyjechała taksówka. W wypadku zginęli kierowca i pasażerka taksówki. Poważnie ucierpieli także dwaj policjanci. Po zderzeniu ich radiowóz stanął w płomieniach. Zakleszczonych rannych policjantów udało się wydobyć z płonącego radiowozu tylko dzięki natychmiastowej pomocy funkcjonariuszy, którzy jechali innym radiowozem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.