WaterFront

Przedsiębiorstwo FORT z Gdańska zwyciężyło w konkursie architektonicznym na opracowanie koncepcji budynku biurowego i hotelowego przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni. Między Centrum Gemini a Sea Towers znajdą się hotel Marriott oraz bank Nordea. 

Zwycięski zespół architektów jest między innymi autorem realizowanego projektu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. W nagrodę firma FORT otrzyma 150 tys. zł. Wykona również dokumentację projektową, uszczegóławiającą pracę konkursową.

WaterFront

Sąd konkursowy, w skład którego wchodzili przedstawiciele władz Miasta Gdyni i inwestora uznał, ze zwycięska praca łączy użytkowość z atrakcyjną aranżacją ogólnodostępnych przestrzeni publicznych. Za jej szczególne walory jury uznało przeprowadzenie przez projektowany zespół zabudowy ciągu pieszego (w przedłużeniu tych istniejących, biegnących wzdłuż terenu otwartego przy Centrum Gemini i przez zespół Sea Towers). Oceniającym spodobał się także wewnętrzny, otwarty na morze plac, który stanowi wygodną przestrzeń wejściową do projektowanych budynków oraz jego powiązanie z platformą widokową przy Sea Towers.

Firma SwedeCenter ma zamiar jak najszybciej przystąpić do realizacji projektu. Dyrektor Mariotta Rune Firing wyraził nadzieję, że otwarcie hotelu nastąpi przed końcem 2013 r.

1 KOMENTARZ

  1. Gdynia się pięknie rozwija aby tak dalej . Inne miasta n.p.łódz powinna brać przykład z Gdyni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.