fot. wsj.se

Ponad sześciuset polskich harcerzy i harcerek wypłynęło na międzynarodowy zlot Jamboree Skautowe, który w tym roku odbywa się w Szwecji. Na miejsce przybędzie młodzież ze 170 krajów, około 35 tysięcy uczestników.

fot. wsj.se

Podczas zlotu przez 10 dni odbywać się będą zajęcia przygotowane przez międzynarodowe organizacje takie jak: ONZ, UNICEF i WWF International. Podczas Festiwalu Kultur harcerze zaprezentują swój kraj innym uczestnikom. Tym samym poprzez zabawę i integrację młodzi ludzie będą mieli okazję poznać zwyczaje swoich rówieśników.

fot. jamboree2011.zhp.pl

Polska reprezentacja zaplanowała m.in. naukę najprostszych zwrotów w języku polskim. Uczestnicy na trzech scenach zatańczą poloneza. Polskie atrakcje turystyczne wyeksponowane zostaną poprzez układanie klocków. Przybyli zostaną poczęstowani polskimi jabłkami i nieodzownym elementem każdego polskiego festynu – watą cukrową. Goście sfotografują się z żubrem, łaciatą krową czy górnikiem i stworzą pocztówkę 3D z polskim orłem.

Polskim akcentem na zlocie będzie także żaglowiec „Zawisza Czarny”, który zawinie do portu w Szwecji, na co dzień stacjonujący w gdyńskim porcie. Armatorem żaglowca jest Związek Harcerstwa Polskiego. „Zawisza Czarny” w tym roku obchodzi swój jubileusz, 50-te urodziny. Polska grupa scautów będzie gościć w Szwecji Pierwszą Damę Annę Komorowską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.