fot. wikipedia
Prawie połowa gdynian, oraz jedna czwarta słupszczan jest zadowolona z miasta, w którym żyje – tak wynika z „Diagnozy społecznej 2011”, która zostanie opublikowana jesienią.
 
fot. wikipedia
 
Badania warunków i jakości życia Polaków prowadzone są przez zespół pod kierunkiem socjologa prof. Janusza Czapińskiego co dwa lata od 2000 r. Gdynia jest najbardziej lubianym przez swoich obywateli miastem w kraju – aż 41% gdynian jest zadowolonych z miejsca, w którym żyją. W swoim mieście dobrze czuje się także 25% słupszczan (2 miejsce) i 23% rzeszowian (3 miejsce).

Badanie zrealizowano w marcu i kwietniu tego roku. Wzięło w nim udział ponad 12 tys. gospodarstw domowych i blisko 26,5 tys. indywidualnych respondentów. Szczegółowe wyniki mają zostać zaprezentowane na przełomie września i października 2011 r.

Również wyniki badań PBS DGA przeprowadzonych w listopadzie i grudniu 2009 r. wykazały, że najbardziej lubianym miastem przez swoich obywateli jest właśnie Gdynia. Nie tylko gdynianie doceniają swoje miasto. W ubiegłym roku Gdynia zwyciężyła w rankingu miast przyjaznych obywatelowi opracowanym przez tygodnik „Przekrój”.