fot. ENERGA

Kasy firmowe odchodzą do przeszłości – są drogie w utrzymaniu i korzysta z nich coraz mniej klientów. Także ENERGA rezygnuje z bezpośredniego przyjmowania wpłat gotówkowych.

Punkty kasowe ENERGI będą działały do końca lipca 2011 r. Szczegółowe analizy wykorzystania poszczególnych kanałów płatności prowadzone przez spółkę zajmującą się obsługą klienta wskazują stały spadek liczby osób korzystających z tradycyjnych kas usytuowanych w biurach obsługi.

fot. ENERGA

– Analiza trendów dotyczących poszczególnych sposobów płatności pokazuje, że liczba transakcji w naszych punktach kasowych stale malała. Od 2008 roku spadła o ponad 60%. Z kas korzystał więc już niewielki procent naszych klientów – wyjaśnia decyzję Krzysztof Rogaliński, prezes zarządu ENERGA Obsługa i Sprzedaż.  – Większość osób nie chce tracić czasu na dojazdy do punktów kasowych, woli  płacić wszystkie faktury w jednym miejscu, np. podczas codziennych zakupów lub przez internet.

Od 1 sierpnia  płatności za energię elektryczną można realizować poprzez sieć VIA Moje Rachunki, których liczba wynosi już  8 tys. punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju.  Sieć VIA umożliwia dodatkowo obsługę Rozliczeń Rzeczywistych oraz doładowania do liczników typu pre-paid. Rachunki zapłacimy także w kasach oddziałów SKOK Stefczyka. Najwygodniej po prostu skorzystać z przelewu bankowego lub polecania zapłaty. Opłaty obsługuje także Poczta Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.