fot. Szkoła Policji w Słupsku

W słupskiej Szkole Policji ponad 200 słuchaczy z całej Polski zakończyło szkolenie podstawowe. Ich nauka trwała pół roku.

Do kursu, który rozpoczął się w styczniu przystąpiło 221 słuchaczy, w tym 42 kobiety. W trakcie szkolenia, z różnych powodów, z dalszej nauki zrezygnowało 12 osób. Młodzi policjanci, którzy uczyli się w Słupsku pochodzą z Komend Wojewódzkich Policji w Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Radomiu. Największa, bo ponad stuosobowa grupa została skierowana przez Komendę Stołeczną.

fot. Szkoła Policji w Słupsku

Od połowy stycznia do dzisiaj słuchacze zrealizowali 124 dni szkoleniowe. Teraz są już przygotowani do pełnienia służby prewencyjnej w komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji na podstawowych stanowiskach wykonawczych. Świeżo upieczeni policjanci mają już za sobą pierwsze praktyki w jednostkach Policji na Pomorzu.

Na zakończenie, słuchacze przystąpili do egzaminu końcowego. Z 209 osób, które przystąpiły do egzaminu wynik pozytywny uzyskały 203. Po zakończeniu nauki w słupskiej Szkole Policji młodzi policjanci zameldują się w swoich jednostkach macierzystych, a od poniedziałku rozpoczną normalną służbę. Aby ugruntować zdobytą wiedzę w najbliższym czasie skierowani będą jeszcze na 49 dni do Oddziałów Prewencji Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.