fot. GK

Z pewnym opóźnieniem uruchomiono elektroniczny system poboru opłat za przejazdy po autostradach, ekspresówkach i drogach krajowych. Do jego obsługi postawiono bramownice, umożliwiające pobieranie opłat. Nie wszędzie przemyślano ich lokalizację.

Do systemu mogą mieć zastrzeżenia piesi. W Redzie przy drodze krajowej nr 6, zamontowana bramownica przeszkadza w ruchu przechodniów. Jej słup zajmuje niemal całe pobocze. To spore utrudnienie chociażby dla matki z wózkiem, która nie będzie w stanie przejechać po chodniku.

fot. GK

Przetarg na obsługę, wdrożenie i zaprojektowanie systemu viaToll wygrała austriacka firma Kapsch. Z dniem1 lipca system elektronicznego poboru opłat za korzystanie z niektórych dróg krajowych miał działać, tymczasem wystąpiło dwu dniowe opóźnienie. Obecnie z 430 zaplanowanych bramownic funkcjonuje zaledwie 150. System kosztował blisko 4 mld złotych. Jego wykonawca systemu, firma Kapsch, jest zobowiązana kontraktem m.in. do utrzymania sprawności systemu i do zapewnienia poboru opłaty elektronicznej na wszystkich drogach wskazanych w rozporządzeniu. Kontrakt przewiduje, że wszelkie szkody Skarbu Państwa wynikające z uchybień w funkcjonowaniu systemu, zostaną pokryte przez wykonawcę.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.