W dniu dzisiejszym Polska rozpoczyna przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Prezydencja potrwa pół roku. To ważny okres dla naszego kraju.

1 lipca rozpoczęła się półroczna Prezydencja Polski w Radzie UE. To jednocześnie prestiż i wyzwanie dla naszego kraju, gdyż okres ten wiąże się z koniecznością koordynowania kilku tysięcy spotkań. Kluczową rolą tego okresu jest wypracowanie porozumień pomiędzy państwami członkowskimi, szczególnie wtedy, gdy przedmiot sporów dotyczy tematów drażliwych i kontrowersyjnych. W ciągu najbliższych kilku miesięcy Polska reprezentowała będzie Radę UE wobec innych instytucji europejskich.

Do objęcia tego poważnego zadania Polska przygotowywała się długo. Niemniej zdaniem władz, nasz kraj jest w stanie sprostać wyzwaniom jakie stawia przed nami ten okres.

– Pełne współdziałanie władz, duże zadowolenie Polaków z członkostwa w UE i dobre wyniki gospodarcze to polskie atuty przed objęciem przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej – podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas Rady Gabinetowej w Pałacu Prezydenckim w połowie czerwca br.

fot. prezydent.pl

W związku z doniosłością dzisiejszego dnia w Parlamencie odbywa się  uroczyste Zgromadzenie Posłów i Senatorów. W wielu miastach Polski z tej okazji organizowane są imprezy związane z rozpoczęciem prezydencji. Na Placu Zamkowym w stolicy układany jest dzisiaj gigantyczny dywan kwiatów, który przedstawiać będzie logo polskiej prezydencji. Będzie miał on ponad 500 m2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.