Urząd Miasta Kościerzyny  zaprasza  mieszkańców na uroczyste otwarcie fontanny na Rynku miasta, które odbędzie się w piątek 29 października 2010r. o godz.18.00. To część projektu „Pocztówka z Kościerzyny”.

 

– Projekt „Pocztówka z Kościerzyny” jest jednym z najambitniejszych, a co za tym idzie, najtrudniejszych w historii naszego miasta. Przebudowa dotyczy przecież nie tylko tego, co widać gołym okiem, ale przede wszystkim całej infrastruktury podziemnej – mówią władze miasta.

W ramach tego zadania miasto buduje  kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną i  wodociągi. Powstaje także sieć ciepłownicza. Mieszkańcy centrum miasta bezpłatnie otrzymują nowe przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne, burzowe i ciepłownicze. Jednocześnie na Rynku powstanie fontanna, miejsce na scenę i nowe ogródki gastronomiczne, a na środku zostanie ułożony herb grodu.

Na Rynku i na ul. Młyńskiej zainstalowane zostaną infomaty, które posłużą wszystkim Mieszkańcom i turystom do uzyskania wiedzy o Kościerzynie i okolicach. Trzy historyczne obiekty, kościół pw. Świętej Trójcy, kościół  pw. Zmartwychwstania Pańskiego i Ratusz, wpisane do rejestru zabytków, doczekają się opisów między innymi w języku Braille’a i miniatur, które każdy będzie mógł dotknąć.

Całość pochłonie 9 mln złotych, z czego 3,5 mln złotych udało  się uzyskać z Unii Europejskiej, 800 tys. złotych dołoży Powiat Kościerski, a pozostała kwota 4,7 mln złotych pochodzi z budżetu Miasta Kościerzyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.