fot. sxc.hu

Pociąg wypadł z szyn dwa kilometry za Kościerzyną, w okolicy miejscowości Podleś. Naprawa uszkodzonego torowiska potrwa tydzień.

fot. sxc.hu

Zdarzenie miało miejsce ok. godziny 17 na trasie Kościerzyna – Bąk. Wykoleiło się 12 wagonów towarowych, które zsunęły się z szyn, ale nie przewróciły się. Uszkodzone zostało ponad 250 metrów torów oraz wiadukt. Nikomu nic się nie stało.

Przyczyną wykolejenia było prawdopodobnie przegrzanie się szyn. Nie oszacowano jeszcze strat spowodowanych wykolejeniem. Usuwanie skutków wypadku potrwa co najmniej tydzień. Na odcinku uruchomiono komunikację zastępczą.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=E0cHSm9nmbc]

2 KOMENTARZE

  1. Linia, na której doszło do wykolejenia, jest używana codziennie. Jeżdża po niej 3 PARY pociągów osobowych spółki PCC ARRIVA (czyli 6 pociągów pasażerskich na dobę).

    Ponadto, panuje tu teraz bardzo duży ruch towarowy (czego przeykładem jest ten wykolejony pociąg), związany z remontem linii Gdańsk – Tczew. Powoduje to konieczność uruchomienia pociągów objazdowych, jeżdżących właśnie przez Kościerzynę. O „nieużywalności” linii niech świadczy jej prędkość szlakowa – 100 km/h!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.