fot. kaszubybezbarier.pl

Kaszuby są dostępne dla niepełnosprawnych, którzy śmiało mogą je zwiedzać. Tak twierdzą i udowadniają to twórcy portalu www.kaszubybezbarier.pl.

Autorzy będą sukcesywnie umieszczać informacje o atrakcjach kaszubskich, które obejmować będą: krótki opis zabytku, zdjęcie, informację o dostępności dla osób z niepełnosprawnością, godziny otwarcia, ewentualne opłaty wstępu oraz adres z mapą dojazdową.

– Zdając sobie sprawę z braku informacji na temat dostępności tras, obiektów na trasie dla indywidualnego turysty z niepełnosprawnością postanowiliśmy stworzyć stronę internetową z bazą danych o atrakcjach turystycznych z terenu Kaszub – mówią o swoim projekcie twórcy.

Na stronie możemy wyszukać atrakcje dla osób z dysfunkcją wzroku, słuchu czy ruchową.  Obiekty w bazie portalu przeanalizowano także pod względem dostępności dla rodzin z małymi dziećmi. Szukać możemy w konkretnych miejscowościach, ale też wg rodzaju np. muzea, skanseny, ratusze lub latarnie.

fot. kaszubybezbarier.pl

Projekt Portal turystyczny dla osób z niepełnosprawnością – Kaszuby bez barier jest realizowany przez Stowarzyszenie Turystyki Bez Barier. Powstał dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.