fot. archiwum

W twoim gospodarstwie lub budynku mieszkalnym, zalega szkodliwy azbest? Chcesz go usunąć, ale brakuje ci pieniędzy? Gmina Sierakowice ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie prac związanych z usuwaniem azbestu (eternitu) z budynków mieszkalnych i gospodarskich w 2011 r. i 2012 r.

Na terenie gminy Sierakowice od kilku lat istnieje możliwość uzyskania dofinansowania prac związanych z usuwaniem azbestu (eternitu) z budynków mieszkalnych i gospodarskich. Dofinansowanie może wynieść do 70% kosztów demontażu, transportu i utylizacji odpadów azbestowych(eternitu). Możliwe jest również dofinansowanie samego transportu i utylizacji wyrobów azbestowych, w przypadku gdy prace demontażowe już zostały wykonane przez firmę uprawnioną.

fot. archiwum

Dofinansowanie nie dotyczy zakupu materiałów do wykonania nowego pokrycia dachowego. Polegać będzie na refundowaniu poniesionych przez właściciela i udokumentowanych kosztów zadania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska, rozbiórkę dachu oraz transport i przekazanie powstałych odpadów do unieszkodliwienia, może wykonać wyłącznie firma posiadająca uprawnienia do prowadzenia prac rozbiórkowych z azbestem, na terenie Sierakowic.

Osoby zainteresowane uzyskaniem ww. dotacji w 2011 lub 2012 r. prosi się o kontakt w terminie do dnia 22 lipca 2011r. z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Sierakowicach pok. 302, tel. (058) 681-95-42, e-mail: laska.mariusz@sierakowice.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.