Jeden z masowych grobów w Piaśnicy

W Wejherowie, jak co roku przed  Dniem Wszystkich Świętych,   kupcy z targowiska „Rzeźnicka”, Zakład Usług Komunalnych  wraz ze Społecznym Komitetem Opieki Nad Mogiłami Piaśnicy organizują zbiórkę kwiatów oraz zniczy.

Jeden z masowych grobów w Piaśnicy Wielkiej

To juz tradycja Wejherowa – kwiaty i znicze trafią na cmentarz do Piaśnicy. Zbiórka przeprowadzona zostanie na Targowisku „Rzeźnicka”  w piątek 29 października 2010 roku ok. godz. 13.  Organizatorzy oraz Kupcy z Rzeźnickiej zapraszają do udziału ogrodników i handlowców z innych targowisk.

– Zebrane kwiaty oraz znicze przeznaczone zostaną na dekorację miejsca martyrologii i pamięci w Piaśnicy Wielkiej  – mówią organizatorzy tej szlachetnej akcji. – To dla nas miejsce bardzo ważne. W  latach 1939-1940  Niemcy wymordowali tam i pochowali ponad 10 tysięcy Kaszubów i Polaków, w tym wielu budowniczych Gdyni i pomorską inteligencję.

Zainteresowani mogą kontaktować się w sprawie zbiórki z pracownikami  ZUK : Grażyną Konkol i Andrzejem Elwartem tel. 058/672-13-34,  058/738-91-05 wew. 32.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.