fot. gk: Pierwszy dzień wakacji w sopockim "Autonomie"

Zaczęło się lato, a wraz z nim długo wyczekiwana wakacyjna przerwa. W tym roku nieco dłuższa, gdyż zakończenie roku szkolnego przypadło przed długim weekendem związanym z Bożym Ciałem. Pozostało tylko odebrać świadectwa, pożegnać się z nauczycielami i wyruszyć na dwumiesięczne wojaże.

Dzieci i młodzież rozpoczęły dzisiaj wakacje. To dla nich szczególny moment, na który wyczekują długie miesiące. Odpoczynek od zeszytów i szkolnych ławek poprzedzony zostanie odebraniem cenzurek i pożegnaniem z murami szkoły. – Cieszymy się, że dzisiaj rozpoczynają się wakacje – z uśmiechem na twarzy opowiada Mateusz, uczeń szkoły podstawowej w Lęborku – W końcu nie będę musiał odrabiać lekcji i będę spał do południa.

fot. gk: Pierwszy dzień wakacji w sopockim "Autonomie"

Wakacyjna przerwa dla dzieci nie zawsze zbiega się z radością rodziców. Jest to wyzwanie, gdyż trzeba zagospodarować te dwa miesiące w sposób bezpieczny i ciekawy. – Staramy się zaplanować naszym dzieciom czas w taki sposób, aby oderwać je od komputera i telewizora – mówi pani Danuta,  mama dwóch uczniów gimnazjum w Potęgowie. – Niestety w tym roku nie udało się uzbierać środków na wycieczki. Synowie na dwa tygodnie pojadą do babci, która mieszka w Gdyni. Resztę czasu spędzą w domu.

Najważniejsze jednak, aby tegoroczne wakacje były bezpieczne. Policjanci apelują, aby czuwać nad tym, co nasze dzieci robią w wolnym czasie. Jednocześnie warto dbać o różnorodność i aktywne formy wypoczynku. Dzięki temu nowy rok szkolny przywitamy z naładowanymi akumulatorami, pełni zapału oraz chęci do pracy i nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.