fot. autokult.pl: Ferrari 599 GTB Fiorano - tylko dla milionera

Na Kaszubach ubywa milionerów – tak wynika z danych urzędów skarbowych. Statystyczny pomorski milioner ma 40 lat i od co najmniej 10 lat prowadzi własny biznes.

Z danych wejherowskiego Urzędu Skarbowego wynika, że w tym powiecie, liczącym ponad 190 tys. mieszkańców, jest 50 osób, których dochód w ubiegłym roku przekroczył milion zł. Większość milionerów to przedsiębiorcy działający w handlu i usługach. W powiecie kościerskim , gdzie złożono około 28 tys. zeznań podatkowych, jest 13 osób, które osiągnęło  ponad milion złotych dochodu (wcześniej – 15 osób). To również handlowcy, ale i producenci. W powiecie puckim  19 osób zarobiło w ubiegłym roku ponad milion złotych.  To jednak nie wszyscy, bo zdaniem urzędników skarbówki  wiele osób nad morzem prowadzi działalność gospodarczą, zarabia, ale podatki płaci w innych miastach –  tam gdzie mieszka.

fot. autokult.pl: Ferrari 599 GTB Fiorano - tylko dla milionera

Według informacji uzyskanych z Urzędu Skarbowego w Kartuzach, zdecydowanie lepszy dla najbogatszych był w tamtejszym powiecie 2009 rok. Wówczas  63 przedsiębiorców w zeznaniach rocznych wykazało dochód przekraczający milion zł. Tymczasem w 2010 roku takich przedsiębiorców było 52. Ale to i tak sporo, skoro w całym Trójmieście jest niespełna 200 milionerów!

Najbardziej zmniejszyła się liczba milionerów w powiecie lęborskim. Z rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych wynika, że w 2008 roku w tym powiecie dochody przekraczające milion złotych uzyskało 17 osób. W 2010 roku już tylko jedna.  Z kolei w powiecie bytowskim w 2009 roku ponadmilionowe dochody wykazało 20 osób. W rozliczeniu za 2010 rok okazało się, że został także tylko jeden milioner!
Za to więcej bogaczy pojawiło się w powiecie człuchowskim: w 2010 roku dochód powyżej tej sumy w rozliczeniu zadeklarowało 7 osób, a w 2009 roku – zaledwie 2. Milionerów przybyło także w Słupsku i powiecie słupskim. W rozliczeniu za 2009 rok taką kwotę w dochodach przekroczyło 47 osób, a w 2010 roku już 56. W sumie jednak w całym regionie  Pomorza Środkowego w stosunku do 2008 roku liczba milionerów zmniejszyła się w 2010 roku o 20 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.