fot. Petrobaltic

Załogi dwóch platform – wiertniczej i eksploatacyjnej oraz dwóch holowników należących do firmy Lotos Petrobaltic S.A. odmówiły w niedzielę przejęcia obiadu. Jest to forma protestu przeciwko planowanej restrukturyzacji floty firmy.

fot. Petrobaltic

Jak poinformował PAP Zbigniew Moneta, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Petrobalticu, w proteście wzięli udział wszyscy zatrudnieni przez Lotos Petrobaltic pracownicy przebywający w niedzielę na platformie wiertniczej Petrobaltic, platformie eksploatacyjnej Baltic Beta i holownikach pełnomorskich „Bazalt” i „Granit”. – W sumie przyjęcia obiadu odmówiło 97 osób – powiedział PAP Moneta, dodając, że nie wie, jak długo potrwa protest. Przewodniczący wyjaśnił, że odmowa przyjęcia posiłków jest formą protestu przeciwko planowanej przez zarząd firmy restrukturyzacji należącej do niej floty. Zarząd chce przekazać dwa swoje holowniki – „Bazalt” i „Granit” – podległej Lotosowi firmie mającej swoją siedzibę w Limassol na Cyprze.

fot. Petrobaltic

– Plany zakładają zwolnienie 50 marynarzy i rekomendowanie ich do zatrudnienia w nowej spółce na nowych kontraktach, na warunkach o wiele bardziej niekorzystnych niż dotychczasowe – powiedział PAP Moneta, dodając, że nowe kontrakty wiążą się z mniejszą o 50-60 procent płacą, pozbawiają też pracowników przywilejów takich, jak okazjonalne nagrody czy pakiety usług medycznych. Z powodu planowanej restrukturyzacji w ubiegłym tygodniu jego związek oraz „Solidarność” działająca w firmie, weszły w spór zbiorowy z zarządem Petrobalticu.

Rzecznik prasowy Grupy Lotos S.A. Marcin Zachowicz, potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP, że firma planuje restrukturyzację, w ramach której Lotos Petrobaltic chce przekazać dwa swoje statki zależnej od Lotosu cypryjskiej spółce Miliana Shipping Company Ltd. Zachowicz potwierdził także, że załogi obu statków miałyby zostać zatrudnione na innych niż dotychczas zasadach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.