W przedostatniej kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej, Pogoń Lębork zmierzyła się na wyjeździe z Polonezem Bobrowniki. Pewny już awans, nie rozleniwił lęborczan.

Polonez nie mógł liczyć na taryfę ulgową i przegrał u siebie w takich samych rozmiarach, jak jesienią w Lęborku. W ostatnim wyjazdowym meczu w lidze okręgowej po raz czwarty w tej rundzie Kacper Markowski ustrzelił hat-tricka (Sparcie tydzień temu wbił nawet cztery bramki) i ma na koncie 25 goli. Jednak ozdobą meczu był otwierający wynik gol Andrzeja Kołuckiego.

Mimo zapewnionej przed tygodniem promocji do IV ligi zarówno wyjściowy skład, jak i gra lęborczan od pierwszej minuty wskazywały, że nie przyjechali po to tylko, żeby zagrać i zapomnieć, ale pokazać kawałek dobrej piłki. Już bez presji, na luzie, ale skoncentrowani i nie odpuszczający żadnej piłki. Wynik otworzył w 10 minucie meczu Andrzej Kołucki, pięknym, precyzyjnym, mocnym strzałem w „okienko” nie dał bramkarzowi Poloneza żadnych szans. Minutę przed gwizdkiem na przerwę Pogoń strzeliła jeszcze drugiego gola, ale ze spalonego.

Mocnym uderzeniem goście zaczęli drugą połowę. W 48 minucie, po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, Markowski wykorzystał jedenastkę dla Pogoni. W 70 minucie prostopadła piłka od Grzegorza Kowalskiego trafiła do Markowskiego, który minął bramkarza i mimo obecności już między słupkami asekurującego obrońcy, umieścił ją w siatce. Pogoń prowadziła już 3-0. Od 78 minuty Polonez grał w osłabieniu, po tym jak Skórcz uderzył Stankiewicza i został ukarany czerwoną kartką. Trzeciego swojego gola w tym meczu Markowski strzelił z kilku metrów głową po podaniu rezerwowego Bartosza Kultysa.

Polonez Bobrowniki – Pogoń Lębork 0:4 (0:1)

• Bramki: 0:1 Andrzej Kołucki (10), 0:2 Kacper Markowski (51-rzut karny), 0:3 Kacper Markowski (72), 0:4 Kacper Markowski (83-głową)
  • Polonez: Kurczaba (60 Pałucki), Pietruszewski, Czarnuch, Nowyj, Kamiński, Skórcz, Barański (74 Łozowicki), Kozak (76 Górski), Setny, Maciąg (64 Ludko), Wojciechowski
  • Pogoń: Skrzypczak – Smolarek, Jasiński, Godlewski (75 Kultys), Kołucki (83 Ł.Główczewski) – Wolszlegier, Iwosa, Witkowski (70 Maszota), Stankiewicz – Mańka (64 Kowalski) – Markowski

Ostatnim akcentem sezonu 2010/2011 będzie mecz Pogoni Lębork z Czarnymi Czarne, który odbędzie się 18 czerwca o g. 16 w Lęborku. Drużyna z Czarnego również awansowała do 4 ligi z drugiego miejsca (pierwsza jest Pogoń), więc zanosi się na walkę o prestiż.