fot. Urząd Morski w Słupsku: Rowy

Rybacy zachęcają mieszkańców nadmorskich gmin do korzystania z unijnych pieniędzy na tworzenie nowych miejsc pracy.  Gra jest warta świeczki ponieważ do podziału jest aż 46 milionów złotych.

Słowińska Grupa Rybacka powstała dwa lata temu. Jej członkami są armatorzy, organizacje rybackie i siedem nadmorskich gmin. Dzięki unijnemu programowi rozwoju obszarów rybackich, grupa otrzymała 46 milionów złotych unijnej dotacji  na tworzenie nowych miejsc pracy poza rybołówstwem.

fot. Urząd Morski w Słupsku: Rowy

– Choć teoretycznie program został stworzony dla rybaków, którzy odchodzą z zawodu, w praktyce o pieniądze mogą starać się wszyscy mieszkańcy nadmorskich gmin na terenie, których działa Słowińska Grupa Rybacka. Podczas spotkań z mieszkańcami kilkudziesięciu  miejscowości, pracownicy grupy przekonują, że zdobycie unijnych pieniędzy nie jest takie trudne – wyjaśnia Ewelina Laskowska ze Słowińskiej Grupy Rybackiej. Zachęceni unijną dotacją mieszkańcy nadmorskich gmin, najczęściej chcieliby otrzymać pieniądze na rozwój agroturystyki i małej gastronomi. – Sam pomysł nie gwarantuje jeszcze pieniędzy. Potrzebny jest także dobrze napisany projekt – mówi  Lidia Orłowska – Getler, wójt gminy Smołdzino.  Pracownicy Słowińskiej Grupy Rybackiej uspokajają osoby, które po raz pierwszy w życiu chcą starać się o unijne pieniądze. Szansa  na zdobycie dotacji jest duża. Dzięki programowi rozwoju obszarów wiejskich unia może do 60-ciu procent  sfinansować pomysł na własny biznes. Program będzie działał do 2013 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.