fot. gk

Rozpoczął się  36. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na widzów czekają seanse konkursowe, pokazy specjalne, spotkania z twórcami i wystawy. 11 czerwca dowiemy się, który polski film jest najlepszy.

fot. gk

O „Złote Lwy”, czyli  nagrodę główną w tegorocznym  festiwalu rywalizować będzie 12 filmów. O tym, który otrzyma tę nagrodę, zdecyduje 9-osobowe jury z reżyserem Pawłem Pawlikowskim w roli przewodniczącego. 4-osobowe jury wybierze z kolei najlepszy film Konkursu Młodego Kina, w którym swoje prace pokazuje 30 studentów szkół filmowych.

Oprócz pokazów konkursowych widzowie odwiedzą liczne filmowe imprezy: Panoramę Polskiego Kina, Panoramę Europy Środkowo-Wschodniej, Filmy z Gdyni, Historie polskiego kina czy Czysta klasyka. Będą też wystawy dotyczące twórczości Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego. Będą spotkania i dyskusje z twórcami, m.in. Agnieszką Holland i Andrzejem Żuławskim. Otwarcie festiwalu odbyło się w strugach deszczu. Mimo to przybyły tłumy fanów, podziwiające gwiazdy polskiego kina i celebrytów.

fot. gk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.