fot. polskalokalna.pl

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Słupsku prosi mieszkańców Pomorza o oddawanie krwi. Stacji brakuje niemal wszystkich grup. Najbardziej poszukiwana jest jednak krew „0”Rh-.

Na brak krwi narzeka coraz więcej szpitali na Pomorzu.  Niestety krwi brakuje też w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa. W ostatnich dniach w dramatycznej sytuacji znalazła się słupskie centrum. – Słupska stacja krwiodawstwa zaopatruje kilkanaście szpitali. Do niedawna dostarczała miesięcznie ponad dwa i pół tysiąca jednostek krwi. Teraz nie jest wstanie zrealizować nawet trzydziestu procent zamówień – mówi Ryszard Jaguś, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Słupsku.  Choć jeszcze niedawno stacja miała bardzo duże zapasy krwi teraz nie ma jej wcale.

 

fot. polskalokalna.pl

Najbardziej poszukiwana jest krew „O” Rh-. Pracownicy centrum zapewniają jednak, że czekają na wszystkich krwiodawców i przypominają, że krew może oddać każda zdrowa osoba między 18-tym, a 65-tym rokiem życia. Oprócz zdrowia, krwiodawca musi mieć także odpowiednią wagę – co najmniej 50 kg. – Jest źle, a może być jeszcze gorzej – mówią pracownicy słupskiego centrum krwiodawstwa. Wkrótce,  jak każdego lata, większość krwiodawców wyjedzie bowiem na wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.