fot. youtube

Pożar w miasteckim szpitalu. Wczoraj ok. godz. 15.00 pracownicy zauważyli ogień na strychu starej części budynku, znajdującej się nad służbowymi mieszkaniami. Akcja ratunkowa trwała kilka godzin.

We wtorek przed godz. 15.00 na strychu starej części szpitala w Miastku pracownicy techniczni zauważyli rozprzestrzeniający się ogień, który bardzo szybko obejmował kolejne części dachu budynku. Ponadto tuż pod piętrem objętym pożarem znajdowały się mieszkania służbowe pracowników szpitala.

fot. youtube

W związku z pożarem ewakuowano kilkudziesięciu pacjentów przebywających aktualnie na oddziałach znajdujących się w tej części szpitala, a więc z oddziałów chirurgii, intensywnej opieki medycznej oraz bloku operacyjnego i zakładu opiekuńczo-leczniczego – w sumie 40 osób. W związku z zadymieniem ewakuowani musieli być także pacjenci oddziału wewnętrznego. Przewieziono ich do szpitala w Bytowie oraz innych placówek zapewniających należytą opiekę.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=jgHmBC1foxQ&feature=player_embedded]

W trwającej kilka godzin akcji uczestniczyło kilkanaście jednostek straży. Gaszenie pożaru spowodowało zalanie wielu pomieszczeń i zniszczenie znajdującego się tam sprzętu. W dniu dzisiejszym trwa szacowanie strat.

fot. youtube

Pożar znacznie utrudnił funkcjonowanie szpitala. Organizowane są zastępcze oddziały zapewniające opiekę w zakresie zalanych części miasteckiego szpitala.

 

fot. youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.