fot. UG w Choczewie: Pałac w Zwartowie - duma gminy

Gmina Choczewo nie ma pieniędzy  na pensje pracowników urzędu. Od początku roku wypłatę, zamiast na koniec miesiąca, ludzie dostawali do połowy nowego miesiąca, w kolejności wypłaty od najniższego uposażenia do najwyższego. Ostatni, w połowie miesiąca pensję  otrzymuje wójt.

fot. UG w Choczewie: Pałac w Zwartowie - duma gminy

Samorządowcy z Choczewa (pow. wejherowski) twierdzą, że  to wina poprzedniej ekipy, która tuż przed ubiegłorocznymi wyborami zrealizowała wiele inwestycji. Rachunki do zapłacenia nadeszły w tym roku. – Pogrążyły nas przedwyborcze inwestycje poprzedniej ekipy – mówi  Mariusz Pardus, zastępca wójta gm. Choczewo.  Teraz gmina czeka na zwrot unijnych dotacji za poczynione inwestycje z wkładem własnym. To aż 1,5 mln złotych. W gminie powstało bowiem m.in. wiele nowych dróg i chodników – w siedmiu miejscowościach. Gmina nie chce zaciągać kolejnych terminów, choć byłoby to dobre doraźne rozwiązanie.

Budżet  gminy Choczewo wynosi 22 mln zł, a zobowiązania gminne na koniec I kwartału wyniosły 7 mln zł, czyli 30 % dochodów. Zdaniem ekonomistów sytuacja finansowa gminy Choczewo nie budzi większych zastrzeżeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.