fot. materiały uczestników

Łebianie mają kolejny odcisk dłoni do swojej Alei Prezydenckiej. W tym celu ze specjalną wizytą, w barwnych łebskich strojach do Prezydenta Bronisława Komorowskiego wybrali się przedstawiciele samorządu  Łeby  i Forum Turystyczno-Gospodarczego.

fot. materiały uczestników

Łebianie zbierają brakujące odciski dłoni to tworzonej w swoim mieście Alei Prezydenckiej, w której umieszczone zostaną odciski kolejnych prezydentów Polski. W miniony czwartek udało się uzyskać odcisk obecnego Prezydenta Bronisława Komorowskiego, po który specjalna delegacja pojechała do Warszawy. W zorganizowanym przez senatora Kazimierza Kleinę spotkaniu uczestniczyli łebscy samorządowcy i członkowie Forum Turystyczno-Gospodarczego.

 

fot. materiały uczestników

W ogrodzie Pałacu Prezydenckiego Bronisław Komorowski odcisnął dłoń w  specjalnej masie, z której przygotowany zostanie odlew umieszczony w Alei. – Prezydent znalazł chwilę, aby z nami porozmawiać – opowiadają uczestnicy – Cała wizyta przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze.

fot. materiały uczestników

Pomysł utworzenia w Łebie Alei Prezydenckiej nie jest nowy. Powstała kilka lat temu idea została przywrócona przy okazji rewitalizacji ul. Kościuszki. Łebianie mają już odciski Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. Po ostatniej wizycie w Warszawie kolekcja wzbogaciła się o kolejny odcisk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.