fot. dwumiasto.pl: Odbudowa plaży w Ustce na długości ponad 1 km

Na wybrzeżu środkowym rozpoczęła się wiosenna odbudowa plaż. W tym roku tylko na plaże w Ustce, Łebie, Darłowie i Kołobrzegu trafi prawie ćwierć miliona metrów sześciennych piasku. Cała inwestycja kosztować ma 13 mln zł.

fot. dwumiasto.pl: Odbudowa plaży w Ustce na długości ponad 1 km

Jesienne i zimowe sztormy na wybrzeżu środkowym w wielu miejscach całkowicie zabrały plażę. Z myślą o turystach Urząd Morski w Słupsku postanowił jeszcze przed sezonem odbudować plaże w najbardziej obleganych przez turystów miejscowościach: Ustce, Łebie, Darłowie i Kołobrzegu. Odbudowa plaż  na wybrzeżu środkowym będzie kosztować ponad 13  milionów złotych. – Wysypywany – lub może trafniej należałoby powiedzieć – wylewany na plaże piach pochodzi z redy portu. Odbudowa plaż na środkowym wybrzeżu jest bowiem ubocznym efektem  pogłębiania torów wodnych – mówi Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku.

Zgodnie z planem odbudowa plaż na środkowym wybrzeżu ma trwać do końca czerwca. Pracownicy Urzędu Morskiego zapewniają jednak, że względu na turystów zrobią wszystko, aby ciężki sprzęt zniknął z plaży już w połowie czerwca. Wszystkie prace hydrotechniczne wykonują na wybrzeżu środkowym  niemieckie, duńskie i polskie pogłębiarki. Refulacja plaż  przyciąga nad morze dziesiątki turystów i poszukiwaczy bursztynu. W wydobywanym z dna Bałtyku piachu są bowiem ogromne ilości jantaru.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.