fot. poemat.com.pl

Rewolucja poetycka w Lęborku. Już dziś wieczorem na chodnikach przy przystankach autobusowych pojawią się wiersze malowane przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3. Przez trzy miesiące przechodnie będą mogli przeczytać przesłanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Wiersze chodnikowe”.

Już dziś ok. godz. 20.00 na chodnikach przy przystankach autobusowych w Lęborku pojawi się malowany ścieralną farbą wiersz „NIE STÓJCIE W MIEJSCU CHODŹCIE Z NAMI WSZYSCY JESTEŚMY PRZECHODNIAMI”.  A wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Wiersze chodnikowe” organizowanej przez Fundacje Poemat. W całej Polsce do akcji przyłączyło się kilkadziesiąt miast, które wspólnie wśród swoich mieszkańców promować będą poezję. W Lęborku zadania tego podjęli się uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 3.

fot. poemat.com.pl

Akcja „Wiersze chodnikowe” prowadzona jest od 2002 roku. W sumie na chodnikach miast namalowanych zostało ponad 6600 kopii wierszy!

W Lęborku treść wiersza wymalowana zostanie w około 40 miejscach. Do tego celu uczniowie użyją ścieralnej farby, dlatego też napisy znikną pod nogami przechodniów po ok. 3 miesiącach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.