fot. Straż Graniczna: Foki szare w Mikoszewie // archiwum

Stado fok liczące 13 osobników sfotografowała załoga śmigłowca Morskiego Oddziału Straży Granicznej „Anakonda”. Ssaki wylegiwały się na plaży w rezerwacie „Mewia Łacha” niedaleko Mikoszewa.

fot. Straż Graniczna: Foki szare w Mikoszewie

Stado fok sfotografowaliśmy w poniedziałek podczas rutynowego patrolu – mówi ppor.  Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.  -Informację o plażujących zwierzętach i ich fotografie przekazaliśmy do Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Załoga „Anakondy” już po raz drugi w ostatnich dniach widziała stado naszych fok szarych. – Na foki trafiamy coraz częściej. Na początku maja  w tym samym rejonie można było obserwować stado złożone z sześciu fok. Natomiast w marcu na skutej lodem Zatoce Gdańskiej pomocy rannej foce udzielał poduszkowiec Straży Granicznej wraz z pracownikami helskiej Stacji Morskiej – dodaje rzecznik. Obserwowane w poniedziałek  stado fok szarych to najliczniejsza grupa tych ssaków obserwowana na naszym wybrzeżu.

Śmigłowiec Straży Granicznej W-3 „Anakonda”, który sfotografował foki, wykorzystywany jest m.in. do ochrony granicy państwowej, patrolowania polskich obszarów morskich,  rozpoznawania oraz przekazywania do administracji morskiej informacji o zanieczyszczeniach środowiska morskiego czy udziału w akcjach poszukiwawczo – ratowniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.