fot. pkm-sa.pl

Znamy już nazwy stacji Kolei Metropolitalnej wyłonionych w plebiscycie spółki PKM. Nazwy nowych przystanków jednoznacznie nawiązują do nazw dzielnic, gdzie będą zatrzymywały się pociągi już wiosną 2015 roku.

Wczoraj zakończony został konkurs na nazwy stacji Kolei Metropolitalnej pomiędzy Wrzeszczem a Osową. W wyniku plebiscytu zmienione zostały niemal wszystkie nazwy kolejnych przystanków na tym odcinku. Większość z nich odnosi się do nazwy dzielnicy, w której dana stacja się znajduje.

fot. pkm-sa.pl

Zgodnie z oczekiwaniami uczestników plebiscytu dotychczasowa stacja „Abraham” od teraz będzie nosiła nazwę „Strzyża”, zamiast „Rakoczego” będzie „Brętowo”, zamiast „Wróbla Staw” – „Jasień”, zamiast „Budowlanych” – „Matarnia”, zamiast „Barniwickiej” – „Banino”. Bez zmian pozostawiono nazwy takich przystanków jak: Niedźwiednik, Kiełpinek oraz Port Lotniczy.

 

fot. pkm-sa.pl

Nowa linia kolejowa zapewni szybki transport z różnych zakątków Trójmiasta. Z Gdyni i Gdańska na lotnisko będzie można dotrzeć już w 25 min. Oddanie do użytku całej trasy Kolei Metropolitalnej planowane jest wiosną 2015 r.

fot. pkm-sa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.