fot. Miss Polonia

82-59-88 – to wymiary najpiękniejszej Kaszubki i Pomorzanki, którą została Jagoda Drzymalska z Gdyni. Wybory Miss Polski Ziemi Pomorskiej odbyły się  w Jezierzycach koło Słupska.

O tytuł Miss Polski – Ziemi Pomorskiej i Miss Nastolatek ubiegały się 24 kandydatki. Droga do finałowego konkursu w Jezierzycach koło Słupska była bardzo długa. Najpiękniejsze dziewczęta z Pomorza musiały wygrać regionalne konkursy Miss Ziemi Słupskiej, Kociewskiej i Kaszub.  Aby zakwalifikować się do finałowej grupy, każda uczestniczka konkursu musiała pokonać kilkaset równie pięknych kandydatek. Równie długie i bardzo trudne były także przygotowania do samej gali finałowej. Dziewczęta musiały nauczyć się kilkunastu układów choreograficznych i wykazać dużym poczuciem rytmu.

 

fot. Miss Polonia

Podczas konkursu najpiękniejsze Pomorzanki musiały zaprezentować się między innymi strojach wieczorowych, sportowych, sukniach ślubnych i strojach kąpielowych. – Zapewniam, że jury konkursu brało pod uwagę nie tylko wygląd kandydatek – mówi Marek Nowotny, przewodniczący jury.

 

fot. Miss Polonia

Tytuł Miss Polski Ziemi Pomorskiej  zdobyła Jagoda Drzymalska z Gdyni, która w tym roku już po raz trzeci osiągnęła taki sukces. Wcześniej zdobywała tytuły Miss Ziemi kaszubskiej i Miss Nastolatek. – Ten rok jest dla mnie naprawdę udany i być może jest to początek wymarzonej kariery – mówi  Jagoda Drzymalska, dziewiętnastoletnia Miss Polski Ziemi Pomorskiej 2011. Tytuł Miss Polski Nastolatek Ziemi Pomorskiej zdobyła Paulina Padykuła z Turza. Do finałowego konkursu Miss Polski zakwalifikowało się aż osiem najpiękniejszych Pomorzanek.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.