fot. CEiPR

Po raz siódmy w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku na majówce spotkali się przedstawiciele samorządu, biznesu, mediów oraz Ambasadorowie Kaszub. Spotkania te przypominają o rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Majówka Przedsiębiorców w Szymbarku to okazja do spotkań, rozmów i wymiany poglądów. To również doskonały moment na uhonorowanie wszystkich tych, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju Kaszub i Pomorza. Na corocznym spotkaniu czyni się to poprzez przyznawanie dwóch prestiżowych, kaszubskich nagród: Bursztynowego Drzewa i drewnianych maczug.

 

fot. CEiPR

W tym roku do grona laureatów prestiżowej nagrody Bursztynowego Drzewa dołączyły kolejne trzy osoby. Za promowanie kaszubskiej kultury nagrodę otrzymał Franciszek Kwidziński kierownik Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kaszuby z Kartuz, który raptem tydzień temu obchodził swój jubileusz. W dziedzinie kultury wyróżniono także Artura Jabłońskiego prezesa Radia Kaszëbë i CSBTV. Za godne reprezentowanie pomorskiego biznesu i promowanie sztuki Bursztynowe Drzewo otrzymał również Jan Klapkowski, wieloletni dyrektor Gdańskiego Związku Pracodawców.

Podczas spotkania w Szymbarku przyznano także drewniane maczugi i tytuły Ambasadorów Kaszub, dla tych którzy w szczególny sposób działali na rzecz tego regionu. W tym wypadku tytuły przyznawał właściciel CEiPR Daniel Czapiewski. Symboliczne maczugi otrzymali w tym roku: Henryka Krzywonos-Strycharska – wybitna działaczka Solidarności, Józef Puczyński – starosta tczewski, Ryszard Wenta – wicestarosta lęborski, Jan Kulas – Poseł na Sejm RP, Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki – założyciele Grupy Mleczarskiej Polmlek, Mirosław Kamiński – prezes zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku, Henryk Lewandowski – prodziekan ds. studiów niestacjonarnych Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Gdańsku, Adam Nowak – inżynier nadzoru Nadleśnictwa w Strzebielinie, prezes ZKP Cewice, Tadeusz Zdunek –  właściciel salonu BMW, Renault i Mini, Andrzej Raduński –  były dziennikarz, Sławomir Mielnik – właściciel piekarni-cukierni w Gdańsku oraz Zbigniew Nowak – właściciel Zakładów Mięsnych Nowak.

 

fot. CEiPR

Tegoroczna Majówka Pomorskich Przedsiębiorców przebiegała także pod… znakiem piwa i rozmów o tym trunku. Właśnie tego dnia w Centrum otwarta została nowa atrakcja – browar Kaszëbskô Koruna, gdzie właściciel Daniel Czapiewski planuje warzyć piwo zgodnie z  dawnymi recepturami.

 

fot. CEiPR

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo mnie to cieszy że coraz więcej ludzi propaguje kulturę Kaszubską i zwyczaje oraz obyczaje .Dzięki takim Ludziom historia Kaszub nie zaniknie i przetrwa pomimo nagonki na Kaszubów Pozdrawiam Agnieszka teraz z Wejherowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.