Policjanci ze Słupska w trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego Słupszczanina znaleźli bardzo rzadkiego afrykańskiego krokodyla krótkopyskiego. Właściciel nie miał pozwolenia na hodowanie gada tego gatunku.

fot. Policja

Policjanci ze słupskiego wydziału kryminalnego w trakcie realizacji jednej ze spraw kryminalnych przeszukiwali wytypowane wcześniej mieszkanie. Po wejściu do jego środka w jednym z pomieszczeń znaleźli terrarium, w którym wylegiwał się 30 cm krokodyl. Okazało się, że okaz ten jest rzadko spotykanym gatunkiem krokodyla krótkopyskiego. Gad ten, jak twierdził jego właściciel znajduje się w tym mieszkaniu od niedawna i został mu podarowany. Wartość zwierzęcia, jak ustalili policjanci, to ok. 2 tys. zł. Krokodyle krótkopyskie pochodzą z Afryki Zachodniej i są zagrożone  całkowitym wyginięciem. Na świecie jest zaledwie kilkadziesiąt tysięcy zwierząt tego gatunku.

fot. Policja

Posiadacze tego typu okazów w Polsce muszą mieć dokumenty rejestracji i legalności pochodzenia, których właściciel mieszkania nie był w stanie okazać policjantom. Sprawą nielegalnego i bezprawnego posiadania krokodylka zajęli się policjanci słupskiego wydziału zajmującego się zawalczeniem przestępczości gospodarczej. Będą ustalać w jaki sposób i z jakiej hodowli trafił w ręce tego mężczyzny. Posiadanie egzotycznych zwierząt ściśle regulowane jest przepisami Konwencji Waszyngtońskiej CITES . Jeśli potwierdzi się że krokodyl pochodził z nielegalnej hodowli, jego właścicielowi za naruszenie ustawy o ochronie zwierząt może grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.