fot. ZK-P

Zapowiada się kolejna reaktywacja oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Tym razem Kaszubi z gminy Dziemiany po wieloletniej przerwie rozmawiali o działalności, osiągnięciach i członkach dawnego Partu oraz planach na przyszłość.

fot. ZK-P

W spotkaniu w Sali Ośrodka Kultury w Dziemianach uczestniczyło ponad 50  miłośników kaszubszczyzny z terenu całej gminy. Tematem przewodnim była reaktywacja działalności oddziału ZK-P po wieloletniej przerwie. Na spotkaniu rozmawiano o poprzednim oddziale, jego osiągnięciach oraz członkach Partu Dzemiónë.

– Na terenie Gminy Dziemiany działa wiele osób zaangażowanych w rozwój kultury kaszubskiej. Aktywnie wspierają ją też instytucje takie jak Ośrodek Kultury, lokalne szkoły, władze gminy. Oddział Zrzeszenia mógłby stać się ogniwem, które połączyłoby wszystkie te strony w celu odnalezienia wspólnej wizji dla rozwoju kaszubszczyzny, wzajemnego wspierania się w poszczególnych projektach, umocnienia wagi kaszubskiej strony Dziemian – powiedziała inicjatorka spotkania i reaktywacji radna Joanna Turzyńska.

 

fot. ZK-P

Podczas spotkania podjęto również wstępne plany dotyczące reaktywacji miejscowego oddziału. Szersze działania rozpoczną się po wakacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.