fot. gk: Uszkodzone windy trzeba było zdemontować

Kosztowały ponad 100 tysięcy złotych i wytrzymały zaledwie kilka dni. Wandale zniszczyli windy dla osób niepełnosprawnych, zainstalowane w przejściu podziemnym w centrum Słupska.

fot. gk: Uszkodzone windy trzeba było zdemontować

Jedyne w Słupsku przejście podziemne ułatwia drogę do Urzędu Miasta, centrów handlowych i dworców. Choć przez lata przejście straszyło swoim wyglądem, dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej zostało gruntownie wyremontowane. Warunkiem uzyskania przez miasto unijnej dotacji było przystosowanie przejścia podziemnego dla osób niepełnosprawnych. Za ponad 110 tysięcy złotych po obu stronach przejścia zamontowano nowoczesne windy dla osób poruszających się na wózkach. – Niestety wystarczyło kilka dni aby windy zostały doszczętnie zniszczone przez wandali – mówi  Beata Kątnik, pełnomocnik prezydenta Słupska ds. osób niepełnosprawnych

Na razie policji nie udało się ująć wandali. Choć w pobliżu są kamery monitoringu miejskiego, w tym przypadku okazały się bezużyteczne. Po zainstalowaniu nowych wind Zarząd Dróg Miejskich chce w przejściu podziemnym umieścić dodatkowe kamery monitoringu i system szybkiego powiadamiania policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.