fot. UM Wejherowo

Nowa nawierzchnia, chodniki, kanalizacja deszczowa, zieleń, elementy małej architektury oraz stylowe schody – tak będzie już wkrótce wyglądała ulica Wałowa w Wejherowie. Remont tej części miasta jest II etapem rewitalizacji śródmieścia i kosztuje prawie 6 mln zł.

 

fot. UM Wejherowo

Ulica Wałowa ma stać się ozdobą śródmieścia Wejherowa.  – To  jedna z największych inwestycji w Wejherowie w ostatnich latach. Obejmuje prace na odcinku od ul. 12 Marca (przy rzece Cedron) do ul. Sobieskiego (zakręt do ZUS). Jej koszt to 5,8 mln zł, z czego 50 proc. władze miasta pozyskały z Unii Europejskiej – wyjaśnia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki i płyt granitowych. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, a także sieć gazowa i elektryczna. Na budynkach umieszczone zostaną stylowe latarnie. Powstaną elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, pergole. Po uzyskaniu zgody właścicieli nieruchomości miasto wyburzyło stare szopy, które szpeciły otoczenie. Budowane są także schody, które połączą uliczkę przy ZUS, z ulicą Wałową.

 

fot. UM Wejherowo

W ramach inwestycji powstaje także przy ul. Srebrny Potok duży parking. Tam także zostanie wykonane oświetlenie oraz zagospodarowane fragmenty zieleni. – Chcielibyśmy, aby ulica była deptakiem z elementami zieleni, dopuszczony będzie także ruch rowerowy – dodaje prezydent.

W grudniu 2009 r. zakończono I etap modernizacji ul. Wałowej i terenów przyległych. Prace prowadzone były przy ul. Rzeźnickiej,  na końcu ul. Wałowej, na ul. Dąbrowskiego i Północnej. Dzięki tej inwestycji już we wrześniu śródmieście zyska nowy wygląd.

fot. UM Wejherowo

 

1 KOMENTARZ

  1. Wydaje mi się ze Prezydent Miasta Wejherowa Pan Krzysztof Hildebrandt swoimi dokonaniami mam na myśli całkowite zaangażowanie się w rozwój swojego rodzinnego miasta nie odbiega popularnością od Prezydenta Gdyni Pana Szczurka i w następnych latach też wygra wybory. Nasze Miasto coraz bardziej zaczyna mi przypominać takie małe Miasteczka z duszą jakie są nad morzem sródziemnym powodzenia i wytrwałości życzy mieszkanka teraz Wejherowa Agnieszka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.