fot. gp24.pl

„Oddam dziewięciomiesięcznego Oliwiera w dobre ręce do adopcji otwartej…” – ogłoszenie takiej treści rozwiesiła w Słupsku 24-letnia zdesperowana samotna matka.  Na ogłoszeniu widniał numer telefonu kobiety, która chce oddać dziecko, bo nie ma za co żyć.

 

fot. gp24.pl

Do 24-latki dotarli słupscy dziennikarze.  Kobieta powiedziała, że nie chce stracić kontaktu z dzieckiem, ale jest gotowa je oddać obcym ludziom, bo nie jest jednak w stanie zapewnić dziecku nawet wyżywienia. Nie dostaje alimentów, jedynie dodatek rodzinny na dziecko  w wys. 68 zł. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie  w Słupsku poinformował, że kobiecie nie przysługuje stała pomoc finansowa, ponieważ ma przyznane alimenty na dziecko w wys. 800 zł. Ojciec dziecka nie chce jednak dobrowolnie płacić. Pieniądze musi więc odebrać komornik.

– Sytuacja pani Moniki jest trudna, bo wcześniej dostawała alimenty, więc nie można było jej udzielić stałego wsparcia. Jednak teraz, kiedy ojciec dziecka nie płaci, przygotowano dla niej zasiłek w wysokości 500 zł – wyjaśnia Elżbieta Jacniacka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

 

3 KOMENTARZE

  1. To jest właśnie Polska!!!Wstyd! Do czego to dochodzi? Żeby Państwo nie mogło zatroszczyć się o takich ludzi?Masakra, aż serce się kraja:(

  2. Karygodne! gdzie są odpowiedzialne służby które mają wspierać osoby które są w ciężkiej sytuacji a w tej sytuacji powinno być radykalne działanie. Gdzie jest Miejski Ośrodek Pomocy gdzie jest Szefostwo tego ośrodka od razu powinne być wyciągnięte odpowiednie konsekwencje .Czy Władze Miasta Słupsk są bezradne czy nieudolne w działaniu ? Wstyd! Wstyd! w jakim Państwie my żyjemy gdzie jest wartość Rodziny w Polsce ? chyba na samym końcu -gdzie w innych Krajach wartość Rodziny jest na pierwszym miejscu . Pomóżcie tej dziewczynie nie tylko finansowo ale i duchowo trzeba ją dowartościować ma takie piękne dziecko widać że już tyle miesięcy się boryka z tum problemem Można ją pokierować jak załatwić alimenty z Funduszu Alimentacyjnego no i otrzymać dodatki naSamotną Matkę wychowującą dziecko załatwić jej żłobek dla dziecka no i jakąkolwiek prace wszystko jest do załatwienia tylko szanowne Panie z ośrodka MOPS trzeba myśleć i pracować i rozwiązywać trudne problemy za to Państwo Wam płaci a jeśli jesteście nieudolni to na Wasze miejsce przyjdą inne osoby które znają się na tej pracy i są kreatywni do Dzieła szanowne Panie z MOPS w Słupsku

  3. To straszne do jakiego stanu może doprowadzić bieda !!! i gdzie był ojciec ?!?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.