Sanktuarium w Sianowie / fot. gk

Ćwierć miliona złotych przeznaczy Starostwo Powiatowe w Kartuzach na renowację i konserwację pięciu obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Środki na zaplanowane prace rozdysponowane zostaną jeszcze w tym roku.

Starostwo Powiatowe w Kartuzach postanowiło przeznaczyć 250 tys. zł na renowację i konserwację pięciu lokalnych zabytków. Najwięcej, bo aż 100 tys. zł z tej puli otrzyma parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Żukowie. Trwające tam prace polegały na wyremontowaniu dachu, założeniu ogrzewania i nowej posadzki. Odrestaurowano również ołtarz główny. Środki, które parafia otrzyma od Starostwa przeznaczone zostaną na odnowienie elewacji zespołu poklasztornego.

 

Sanktuarium w Sianowie / fot. gk

Kolejne 60 tys. zł trafi do kartuskiej kolegiaty, gdzie planowany jest drugi etap remontu w eremie. Nieco mniej bo 50 tys. zł otrzyma sanktuarium w Sianowie, dzie kontunuowana jest renowacja elewacji świątyni.

Pozostałe środki z puli 250 tys. zł rozdysponowane zostaną pomiędzy parafię pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie oraz parafię pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie.

Uchwała w sprawie przekazania zaplanowanych środków podjeta zosatnie na najbliższej sesji Rady Powiatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.